Haber

Hüda-Par’ın Bakanlık Hayali: ‘Hangi Bakanlık Verilirse Biz En İyi Şekilde Yönetebiliriz’

AK Parti listelerinden 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerine katılacak olan Hüda-Par’ın Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, bakanlık için pazarlık olmadığını ancak bakanlık verilirse yapacaklarını söyledi. mümkün olan en iyi şekilde.

Genel Lider Zekeriya Yapıcıoğlu, Cumhur İttifakı’na katıldıktan sonra tehdit aldıklarını söyledi.

“Bu sefer seçimi kaybetme korkusuyla ya ‘ne yapalım’ düşüncesiyle söylediklerimizi çarpıttılar ya da HÜDA PAR’ın kuruluşundan 20 yıl önceki olayları gündeme getirip sanki bir olaymış gibi tartışmaya başladılar. HÜDA PAR ile doğrudan ilgili veya HÜDA PAR yapmış gibi.”

“Yasal olarak kurulmuş ve 11 yıldır siyaset sahnesinde olan ancak hakkında soruşturma yapılmayan bir siyasi partiyi sanki yasa dışı örgütmüş gibi sunmaya veya karşılaştırmaya, tespit etmeye veya eşitlemeye çalışmak. 40 yıldır kan döken bir örgütle; En hafif tabirle ahlaksızlıktır.”

“Neden bizi tehdit ediyorlar? Neden bu yaygarayı yapıyorlar? Cumhur İttifakı bileşenleri “tepki gösterebilsin” diye yapıyor bunu. Neden? Kendi çirkinliklerini örtbas ettikleri ve kaybetme korkusu onları sardığı için saldırırlar. Bunların hepsi sebeptir.”

“Ellerinden geleni yapacaklar ve yapmaya da devam edecekler. Ama şunu bilsinler; yaptıkları yanlarına kalmayacak. Eleştiriye açığız. Bizi eleştirenleri dinliyoruz. Bize hakaret edenlerin peşine düşeceğiz” dedi.

“Bugün rahatlıkla iftira atıyorlar, tehdit ediyorlar, parmak sallıyorlar. Bundan paçayı sıyıracaklarını düşünmelerine izin vermeyin. Avukatlarımız hepsini takip ediyor. Birer birer mahkeme önüne çıkacaklar ve hesap verecekler.”

Yapıcıoğlu, “Bakanlıkla pazarlık yapmadık. Ama bize verilen hizmet ne olursa olsun; O bakanlığı en iyi şekilde yönetmek ve siyaseti milletin ihtiyaçları doğrultusunda öğretmek konusunda hiçbir eksiğimiz olmayacak.” Sözlerini de kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu